میزان ماندگاری محصولات عطرینه چقدر است؟

میزان ماندگاری محصولات عطرینه چقدر است?
میزان ماندگاری محصولات عطرینه چقدر است؟

ماندگاری عطرینه

خوش بو کننده های گیاهی عطرینه

 

خوش بو کننده های هوای عطرینه سالم ترین محصول خوش بو کننده موجود در بازار حال حاضر ایران است. مزیت اصلی این محصول چندمنظوره بودن آن است. محلول عطرینه، علاوه بر خاصیت خوش بو کنندگی محیط، خنثی کننده بوی نامطبوع و ضدعفونی کننده محیط نیز می باشد. با توجه به فراوانی میکروب ها و باکتری های بیماری زا پراکنده در محیط های عمومی یا سرویس های بهداشتی، مزیت آنتی باکتریال کنندگی این محصول حائز اهمیت بالایی است. این محصول برخلاف دیگر خوش بو کننده های مایع یا گازی فاقد گازهای متان و پروپان است و حساسیت پوستی یا تنفسی برای شما ایجاد نمی کند.

تمامی اسانس های این محصول از گیاهان موجود در دل طبیعت ساخته شده و خواص رایحه درمانی ثابت شده ای دارند. کیفیت این روایح به اندازه ای بالاست که می‌توان از آن‌ها بر پایه‌ی دانش آروماکولوژی (Aromachology) در بهبود حالات روانی افراد نیز بهره برد.

 

این محصول در حجم ها و رایحه های مختلف آسمان آبی، اقیانوس، انرژی، رز سلطنتی، آمور، گل های وحشی، شکلات، یاس در فروشگاه اینترنتی نانویاب ارائه می گردد.

 

 

رایحه های مختلف عطرینه:

 

عطرهای ادکلنی مانند اقیانوس، آمور، آسمان آبی و انرژی:

این روایح در میان رایحه های موجود، مورد استقبال اکثر افراد قرار می گیرد. این رایحه ها اصطلاحا شیک و لوکس هستند و برای فضاهایی مانند هال، اتاق پذیرایی، لابی هتل، سالن رستوران و تالار مناسب می باشند.

رایحه رز سلطنتی و یاس:

این روایح برای فضاهای معنوی مانند مساجد استفاده می شوند. البته این روایح مورد استقبال خیلی از افراد جهت استفاده در منزل نیز قرار گرفته است.

رایحه شکلات:

رایحه ای خاص و فانتزی. برای اتاق خواب بچه ها و کافی شاپ ها و رستوران ها

رایحه گل های وحشی:

در رابطه با سرویس بهداشتی رایحه مناسب گل های وحشی است. این رایحه در لحظات اول ممکن است کمی تند بنظر برسد که در ادامه و پس از چند دقیقه ملایم می شود.

 

 

میزان ماندگاری محصولات عطرینه

 

در بررسی میزان ماندگاری محصولات عطرینه، باید سرویس های بهداشتی را از دیگر مکان ها جدا کرد. در سرویس های بهداشتی به دلیل اینکه فضای آن معمولاً بوی نامطبوع بیشتری دارد، رایحه گل های وحشی مناسبتر و قوی تر است. در رایحه گل های وحشی هم مقدار رایحه و هم میزان ماده خنثی کننده بیشتری بکار رفته است.

 

طبق تجربه در هر سرویس بهداشتی اگر 3 عدد پاف روی دیوار محیط داخل سرویس اسپری شود، حداقل 4 الی 5 ساعت ماندگاری خواهد داشت. این عدد از رستوران ها و تالارها بدست آمده  که میزان تردد افراد در سرویس های بهداشتی آن ها بالاست! گفتنی است که قدرت فن تهویه سرویس نیز موثر است. مثلا در جایی که سرعت و قدرت تهویه بسیار بالا باشد ماندگاری ممکن است به 3 ساعت کاهش پیدا کند.

 

 

در مورد سایر رایحه های عطرینه اما داستان کمی متفاوت است.

 

چون در مکان های مختلفی از این رایحه ها استفاده می شود، محیط های مانند محل کار، اتاق خواب، هال، اتاق پذیرایی، لابی هتل، باشگاه ورزشی و … اسپری های عطرینه ماندگاری متفاوتی در هر مکان دارند. به همین علت دشوار است که مثل سرویس بهداشتی در مورد آن ها عدد و رقم دقیق ارائه کرد. متراژ مکان، ارتفاع سقف، تهویه هوای محیط (پنجره های باز یا فن)، تعدد افراد، دمای هوا (فصل تابستان یا زمستان) از جمله عواملی هستند که روی ماندگاری عطرینه تاثیرگذارند.

در تابستان ها به دلیل فعالیت سیستم های خنک کننده و کولرها و باز بودن در و پنجره ها ماندگاری محصول عطرینه کمتر از زمستان است که اصولا در و پنجره ها بسته و پوشیده هستند. همچنین طبیعت عطرها در ماندگاری آنها تاثیر گذارند.

 

عطرهای با طبیعت سرد ماندگاری نسبی کمتری نسبت به عطرهای با طبیعت گرم دارند. بطور تقریبی برای یک اتاق با مساحت ۱۴ متر و با یک پنجره  ۳ پاف رایحه آسمان آبی، که یک رایحه سرد و لطیف است، تقریبا یک ساعت و نیم الی دو ساعت ماندگاری دارد.

 

 

ماندگاری رایحه های یاس، رز سلطنتی، شکلات، آمور و انرژی بالا بوده و کمی کمتر از رایحه گل های وحشی می باشد.

 

باز هم تاکید می کنیم ماندگاری عطر رابطه مستقیمی با فضا دارد.

نکته دیگر قدرت بوایی و شامه افراد است که با هم متفاوت است. ممکن است شخصی در استشمام بوها شامه قوی تری داشته باشد و شخصی بویایی و شامه ضعیف تری داشته باشد.

 

 

بطور خلاصه می توان گفت:

 

برای سرویس بهداشتی: ۳ پاف در هر سرویس بهداشتی به سه گوشه دیوار: حدود ۵-۴ ساعت ماندگاری دارد.

برای روایح دیگر: بستگی به عواملی از جمله طبع سرد یا گرم بودن رایحه، متراژ مکان، ارتفاع سقف، تهویه فضا، تعدد افراد، دمای هوا (تابستان یا زمستان) و… از جمله عواملی هستند که روی ماندگاری تاثیرگذارند.

 

منبع: سایت رسمی شرکت پردیس هوا رایحه (عطرینه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *